АНОТАЦІЯ

дисципліни «Типові процеси та об’єкти автоматизації»

 Предметом вивчення дисципліни є типізація виробничих процесів за технологічними методами. Розгляд основних типів виробництв та принципів їх побудови, методів опису та формалізованого представлення схем автоматизації типових процесів.

Дисципліна «Типові процеси та об’єкти автоматизації» (ТПОА) належить до нормативних дисциплін загального циклу підготовки та є однією з базових при підготовці бакалаврів спеціальності 151 - «Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології», яка формує у студентів знання про технологічні процеси, що супроводжують існуючі гірничозбагачувальні, енергетичні та металургійні виробництва, про основні об’єкти автоматизації.

Мета викладання навчальної дисципліни «Типові процеси та об’єкти автоматизації» – ознайомлення студентів із основними технологічними процесами, що супроводжують існуючі гірничозбагачувальні, енергетичні та металургійні виробництва, з основними об’єктами та технологічним обладнанням, що використовується, вивчення принципів побудови схем систем автоматизації, методів опису та формалізованого представлення.

Завдання вивчення навчальної дисципліни

Завданням цієї дисципліни є ознайомлення студентів з фундаментальними поняттями, що використовуються при описі та дослідженні технологічних систем, їх основними характеристиками роботи та набуття студентами знань з розробки функціональних схем автоматизації.

Практичне застосування цієї дисципліни полягає у вмінні:  отримання теоретичних знань та практичних навичок у таких питаннях, як: формування знань та практичних навичок щодо загальних принципів побудови функціональних схем автоматизації і законів функціонування технологічних процесів; отримання теоретичних знань з фізичної та хімічної суті та спрямованості механічних, гідромеханічних, електричних, теплових та масо обмінних технологічних процесів; формування у студентів навичок використовувати основні принципи та методи дослідження технологічних систем, як об’єктів управління; практичні навички апаратної реалізації найбільш поширених процесів та виробництв; засвоїти призначення основних агрегатів та вузлів обладнання.

Ці вміння закріплюються при обговоренні на аудиторних заняттях, а також виконанні практичних занять, на яких відпрацьовуються етапи підготовки пропозицій з питань автоматизації.

В результаті вивчення дисципліни студенти отримають знання та навички принципів побудови та використання технічних засобів автоматизації при розробці та модернізації систем керування.

Форми навчання та контролю: лекції, лабораторні заняття, модульні контрольні роботи, залік.