Навчальна дисципліна «Машини підготовчих процесів збагачення» є вибірковою та входить до складу циклу дисциплін професійно-практичної підготовки. «Машини підготовчих процесів збагачення» відносяться до професійних дисциплін та забезпечує вивчення дисципліни «Збагачувальні машини».
Мета: вивчити сутність підготовчих процесів збагачення, застосування машин для підготовчих процесів збагачення, загальну будову та суть механічних процесів і явищ, що відбуваються в механізмах та складових частинах цієї групи машин при їх роботі, загальні принципи побудови та проектування механізмів і вузлів машин, методи розрахунків основних складових деталей і вузлів та забезпечення їх працездатності для конкретних умов експлуатації.
Завдання: вивчити призначення, класифікацію, конструкцію, принцип дії та технічні характеристики машин підготовчих процесів збагачення; вивчити конструктивні особливості та основні методи розрахунків складових частин машин підготовчих процесів збагачення та їх техніко-технологічні показники; набути практичних навичок з аналізу конструкції машин, їх розрахунків та проектування.
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:
1) сутність підготовчих процесів збагачення
2) основи застосування машин підготовчих процесів збагачення;
3) призначення, принцип дії, класифікацію, технічні характеристики та застосування машин підготовчих процесів збагачення;
4) процеси, що відбуваються при роботі машин цієї групи;
5) конструктивні особливості машин підготовчих процесів збагачення;
Підготовлений студент повинен вміти:
1) визначати підготовчі процеси збагачення та машини, що для них використовуються;
2) визначати призначення. класифікацію, загальну будову, принцип роботи та технічні характеристики машин підготовчих процесів збагачення;
3) робити розрахунки основних деталей машин підготовчих процесів збагачення та їх сполучень;
4) розраховувати техніко-технологічні показники машин підготовчих процесів збагачення;
Структурно-логічне місце дисципліни: курс «Машин підготовчих процесів збагачення» базується на знаннях, одержаних при вивченні дисциплін «Вища математика», «Фізика», «Нарисна геометрія, інженерна і комп'ютерна графіка», «Теоретична механіка», «Опір матеріалів», «Деталі машин» «Теорія механізмів та машин», «Взаємозамінність, стандартизація та технічні виміри». Знання, одержані при вивченні дисципліни «Машин підготовчих процесів збагачення», є базою при вивченні дисципліни «Збагачувальні машини».